top of page

«Особливі історії особливих» — інклюзивний культурний проєкт

Проєкт, який реалізовує Видавничий дім «Букрек» за підтримки Українського культурного фонду.


Це видання про дітей з особливими потребами — учнів Спеціальної школи «Шанс» у місті Дніпрі. На сторінках книги вони розкажуть про себе та свою сім’ю, друзів і школу, захоплення і таланти, поділяться своїми маленькими й значними перемогами.


Більшість історій діти написали самостійно. Декому допомагали батьки чи вчителі, які теж стали героями проєкту. Вони об’єктивно розповідають про досвід роботи з учнями з особливими освітніми потребами, про їхні сильні сторони та шкільні досягнення.

«Звати мене Сашко. Я учень 7-А класу. Олександр Горобець. Граю я в футбол «так собі». Бо цілюсь у ворота, а м’яч летить другу в вухо; здається, зараз заб’ю гол, а м’яч потрапив у штангу. Однак учитель фізкультури стверджує, що я добрий гравець, а тому взяв мене в шкільну команду», — розказує про своє найбільше захоплення один з учасників.

А ось в Каміли, 12 років, інтереси зовсім інші. Її цікавить космос!

«Я люблю мріяти. Часто думаю про космос, про зірки, звідки взялась наша планета Земля і ми на ній, і ніяк не дочекаюсь, коли в нас почнуться уроки фізики», — каже дівчинка.

Кожна розповідь — унікальна та насправді особлива. Вона доповнена світлинами та відео: на них діти займаються буденними справами, беруть участь у музикальних конкурсах, спортивних змаганнях, розказують про себе, граються. Відео можна переглянути через qr-код. Завдяки такому формату видання стає не лише легшим для сприйняття та цікавішим. Це й допомагає діткам розкритися, відчути свою індивідуальність та особливість не через інвалідність, а через власні досягнення та маленькі перемоги.


Співкоординаторкою та упорядницею проєкту стала Крістіна Тороп, в. о. директора Спеціальної школи «Шанс», заслужений працівник освіти України, кандидат психологічних наук та, зокрема авторка підручників для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. У своїй роботі вона має вже близько 20 років досвіду.

«Працювати з нашими дітьми — легко і приємно. Вони чуйні, співчутливі, дуже добрі й завжди готові прийти на допомогу. Кожна дитина — обдарована, і наше завдання — допомогти їхньому таланту розкритися, сприяти соціалізації, заохочувати розвиватися», — каже упорядниця.

Метою проєкту є показати, що люди з особливими освітніми потребами — такі як усі та є повноцінними членами суспільства.


Паперове видання «Особливі історії особливих» буде передано у бібліотеки та громадські організації країни. Його електронну версію можна буде знайти на електронних ресурсах проєкту, Видавничого дому «Букрек», Спеціальної школи «Шанс» і в електронних книгозбірнях України.


Посилання на фб проєкту: https://www.facebook.com/shans.special.stories

101 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page