top of page

Сторінки історії

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ "СПЕЦІАЛЬНА ШКОЛА "ШАНС" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ"

1962 РІК

заснування допоміжної школи-інтернату на базі загальноосвітньої школи № 20. Директором призначено Лисакова В.Ф., історика за фахом, учасника Великої Вітчизняної війни.

1966-1969 РОКИ

школу-інтернат очолює Заслужений учитель Української РСР, Відмінник народної освіти УРСР, нагороджена нагрудним знаком «Антон Макаренко» Гавриленко В.М.

1969 РІК

школу-інтернат очолює Відмінник народної освіти Копцова О.М.

1980 РІК

допоміжна школа-інтернат отримує нове приміщення; перебудовано спальний корпус та зроблено капітальний ремонт навчального корпусу; обладнано 22 навчальних класи-кабінети (логопедичний, соціальнопобутової орієнтації, української та російської мов, математичний та інші); спортивний зал оснащено сучасним нестандартним обладнанням; удосконалюється матеріально-технічна база школи та її навчальновиховний процес.

1983 РІК

директором закладу призначено Чистоколяну С.М., Відмінника народної освіти, Заслуженого учителя Української РСР, яка нагороджена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, медаллю А.С.Макаренка, нагрудним знаком «Василь Сухомлинський»; на базі школи проводяться численні семінари, конференції, творчі виставки та зустрічі з делегаціями освітян з Німеччини, Канади та США з питань навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами.

1986 РІК

школі присвоєно звання “Зразковий заклад”; колектив закладу став учасником огляду художньої самодіяльності та був нагороджений дипломом І ступеня міського огляду, який відбувався в рамках Всесоюзного фестивалю народної творчості.

1987 РІК

заклад став учасником експерименту “Підприємство – школа”, започаткованого Міністерством освіти і науки; допоміжна школа стає базою для проходження практики студентів дефектологічних факультетів Київського та Слов’янського педінститутів; у навчальний план школи введено предмет “Квітникарство” й організовано дільницю для проведення занять. 1988 РІК кабінет швейної справи набув звання зразкового. колектив нагороджений дипломом І ступеня у міському огляді, який відбувся в рамках Всесоюзного фестивалю народної творчості, одержав Почесну грамоту

1989 РІК

збудовано корпус виробничих майстерень; розширюються зв’язки з підприємствами (заводами, фабриками, об’єднаннями); Інститутом дефектології АПН України вивчається досвід роботи з виховання та соціальної адаптації учнів; колектив школи нагороджений дипломом І ступеня у міському огляді, який відбувся в рамках Всесоюзного фестивалю народної творчості, одержав Почесну грамоту; школа нагороджена дипломом ІІ ступеня міського комітету Всесоюзного фестивалю народної творчості за участь у міській виставці робіт народних умільців.

1990 - 1991 РОКИ

учні школи беруть участь у Спеціальній Олімпіаді і виборюють перше та третє місце у першості України Спеціальної Олімпіади з плавання.

1993 РІК

заклад стає закладом обласного підпорядкування; відкрито шкільний музей народознавства “Червона калина”;

1993 РІК

заклад стає закладом обласного підпорядкування; відкрито шкільний музей народознавства “Червона калина”;

1995 РІК

створено пошивний цех виробничо-комерційного центру «Металіст-2»; школа взяла участь у Спеціальних Олімпійських іграх (Греція, Швейцарія, США, Німеччина) та в Параолімпійських іграх (США).

1996 РІК

школа взяла участь у Європейській першості Спеціальної Олімпіади з легкої атлетики та плавання, а також у Параолімпійських іграх в м. Атланта (США); відкрито шкільний спортивний музей «Олімпік», де відображена участь дітей школи у спортивних змаганнях міста, області, України, Європи, Спеціальних Олімпійських та Параолімпійських іграх.

1997 РІК

організовано цех укладання метизних виробів за угодою з ВАТ «Дніпрометиз».

1998 РІК

створюється школа-комплекс «Дитячий садок – школа» у зв’язку з відкриттям дошкільного закладу для дітей з вадами фізичного та розумового розвитку на території закладу; школа стає експериментальним майданчиком зі створення робочих місць для дітей з інвалідністю та їхнього подальшого працевлаштування; участь у Чемпіонаті Європи Спеціальної Олімпіади з плавання (Угорщина), 2 місце.

1999 РІК

школа – учасник Другої Міжнародної виставки престижних навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні». Нагороджена дипломом за активне впровадження в педагогічний процес нових освітньо-виховних технологій; активна участь у Міжнародній науково-практичній конференції на тему «Механізм та критерії діагностики психофізичного розвитку дітей у системі корекційної роботи»; Чемпіонат Спеціальної Олімпіади з плавання, легкої атлетики, настільного тенісу, футболу, спортивної гімнастики (м. Київ, м. Миколаїв), 1 місце.

2000 РІК

поліпшення зв’язку між закладами загальної середньої освіти та закладами професійно-технічної освіти. Підписано договори про співпрацю між школою та закладами професійно-технічної освіти; організовано цех укладання метизних виробів за угодою з ТОВ «ТЕКО»

2001 РІК

школі-інтернату надано статус експериментального навчального закладу в межах державного експерименту «Розробка моделі школи культури здоров’я в навчальних закладах України різних типів і рівнів акредитації за темою: «Корекційна робота із забезпечення та зміцнення здоров’я дитини з вадами розумового та фізичного розвитку шляхом формування валеологічного світогляду»; створена бригада з пакування і маркування одягу на ЗАТ ШТФ «Дніпро».

2002 РІК

допоміжна школа-інтернат №2 рішенням Дніпропетровської обласної ради депутатів від 28.12.2001 року за № 495-19/XXIII була перейменована в обласний комунальний заклад освіти «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2 для розумово-відсталих дітей».

2003 РІК

у школі-інтернаті введено 10-річне навчання; організована будівельна бригада з учнів 10-х класів на ФБК «ДніпроІнвест-Буд»; участь у Всесвітніх літніх іграх Спеціальної Олімпіади з баскетболу (жінки) в Ірландії, 1 місце.

2004 РІК

директором призначено Рейду К.В., кандидата педагогічних наук, Відмінника освіти України, яка відзначена Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Міністрерства освіти і науки України, нагрудним знаком «Антон Макаренко» та нагрудним знаком «За розвиток регіону».

2005 РІК

обласний комунальний заклад освіти «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2 для розумово відсталих дітей» реорганізована в комунальний заклад освіти «Обласна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2 з поглибленим професійно-трудовим навчанням» згідно рішення обласної ради м. Дніпропетровська четвертого скликання двадцять сьомої сесії від 21.04.2005р. за № 602-27 / IV; експериментальна робота з упровадження Карти супроводу для організації цілеспрямованого та всебічного вивчення кожної дитини. Карта розроблена та запропонована до застосування в практиці роботи спеціальних шкіл відділом дошкільної освіти, виховної роботи та соціального захисту головного управління освіти і науки обласної державної адміністрації; участь у відбіркових та фінальних змаганнях з плавання та легкої атлетики за програмою «Повір у себе», МДЦ «Артек», 1 місце.

2006 РІК

закінчено будівництво шкільного корекційно-оздоровчого центру; школа бере активну участь у Всеукраїнському семінарі-нараді на тему: «Соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей-інвалідів».

2007 РІК

святкування 45-ї річниці з дня заснування закладу; продовжується поліпшення матеріально-технічної бази, а саме: придбано мультимедійний проектор із сучасним програмним забезпеченням, придбано слухомовні комп’ютерні тренажери для роботи логопедів, відкрито комп’ютерний клас.

2008 РІК

вихованці закладу стають лауреатами Всеукраїнського благодійного фестивалю «Талановиті діти України», Всеукраїнського фестивалю "Почуй мій голос".

2009 РІК

на базі закладу відкрито філію кафедри «Психології та дефектології» Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара; відкрито кабінет народно-прикладного мистецтва.

2010 РІК

за результатами проведення щорічної Громадської акції «Флагман освіти і науки України» заклад визнано одним із кращих в освітянській галузі; з метою ознайомлення учнів з основами православної християнської культури, виховання в учнів морально-етичних якостей та вміння цінувати, поважати та виконувати християнські звичаї введено новий шкільний предмет «Основи християнської культури»; проведено капітальний ремонт шкільного подвір’я., теплиці та реконструкцію котельної.

2011 РІК

заклад бере участь у Всеукраїнському семінарі працівників спеціальних закладів освіти України з проблем роботи з дітьми з особливими освітніми потребами; заклад підключено до мережі ІНТЕРНЕТ; заклад з відзнакою пройшов державну атестацію.

2012 РІК

колектив закладу було номіновано на здобуття Державної премії України в галузі освіти в номінації “Загальна середня освіта”; комунальний заклад освіти «Обласна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2 з поглибленим професійно-трудовим навчанням» реорганізована згідно рішення Дніпропетровської обласної ради шостого скликання шістнадцятої сесії 23.11.2012р. № 367-16/VI в комунальний заклад освіти «Дніпропетровський навчальнореабілітаційний центр «ШАНС» Дніпропетровської обласної ради».

2013 РІК

за особливі досягнення на освітянській ниві, за участь у розробці і впровадженні нових освітніх державних стандартів, творче використання новітніх педагогічних технологій, якісне оновлення змісту вищої освіти заклад був нагороджений Почесною відзнакою – золотою медаллю Київського Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова.

2014 РІК

закладу надано статус експериментального навчального закладу Всеукраїнського рівня (наказ Міністерства освіти і науки України від 31.12.2013р. № 1875). Розпочато дослідно-експериментальну роботу за темою «Науково-методичні засади соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного центру».

2015 РІК

заклад пройшов державну атестацію, за результатами якої був атестований на «відмінно з відзнакою (високий рівень)»; учні закладу беруть участь у ІІ Відкритих Міжнародних іграх Спеціальної Олімпіади (м.Львів); створення навчально-трудового майданчика з малярно-штукатурної справи та сучасної навчально-практичної бази з соціально-побутового орієнтування.

2016 РІК

участь у Першій міжнародній конференції з Прикладного аналізу поведінки “Застосування прикладного аналізу поведінки – АВА (APPLIED BEHAVIOR ANALYSIS) в системній корекційній роботі з аутичними дітьми” , м.Київ, 05 квітня 2016 р.; участь у V міжнародній науково-практичній конференції «Специальное образование: традиции и инновации», м. Мінськ, Білорусь, 14-15 квітня 2016 р.; на базі закладу проведено круглий стіл на тему: “Соціалізація дітей з особливими потребами в умовах оновленого нормативно-правового поля” організованого Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та департаментом освіти і науки Дніпропетровської ОДА; участь у 1-й Міжнародній науково-практичній конференції на тему:«Актуальні проблеми комплексної корекції аутистичних порушень», м.Київ, 26 – 27 жовтня 2016 року; участь у Міжнародному конгресі зі спеціальної психології та реабілітології “Освіта дітей з особливими потребами: від інституалізації до інклюзії” м. Вінниця, 27 жовтня 2016; на базі закладу проведено І з’їзд корекційних педагогів України “Актуальні питання соціалізації дітей з особливими освітніми потребами”, м. Дніпро, 29-30 листопада 2016 р.

2017 РІК

комунальний заклад освіти «Дніпропетровський навчальнореабілітаційний центр «ШАНС» Дніпропетровської обласної ради» перейменовано згідно рішення Дніпропетровської обласної ради сьомого скликання восьмої сесії 24.03.2017 року №178-8/VII в комунальний заклад освіти «Навчально-реабілітаційний центр «ШАНС» Дніпропетровської обласної ради»; представники закладу відвідують Республіку Польща для вивчення передового педагогічного досвіду навчальних закладів для дітей з особливими освітніми потребами; заклад вдруге висувається департаментом освіти і науки Дніпропетровської ОДА на здобуття Державної премії в галузі освіти в номінації «Загальна середня освіта»; заклад бере участь у проведенні апробації навчально-методичного комплексу «Статеве виховання дітей з інтелектуальною недостатністю» у співпраці з Благодійним Фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї» за підтримки Програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження»; заклад бере участь у виконанні науково-дослідної роботи з фундаментальної держбюджетної теми: № 11/16-18 «Система корекційної допомоги дітям та підліткам з аутистичним спектром порушень»; на базі закладу проходить Всеукраїнський науково-практичний семінар: «Науково-методичні засади формування соціальних компетенцій у дітей з інтелектуальними порушеннями у новій українській школі” організованого Міністерством освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та департаментом освіти і науки Дніпропетровської ОДА.

2018 РІК

закінчення дослідно-експериментальної роботи закладу за темою «Науково-методичні засади соціальної адаптації дітей з особливими освітніми потребами в умовах навчально-реабілітаційного центру»; участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Проблеми навчання, виховання та корекції розвитку дітей з аутистичними і інтелектуальними порушеннями в інклюзивних закладах освіти», м.Київ, 3 – 4 квітня 2018 року; поліпшення матеріально-технічної бази закладу, придбання сучасних технічних засобів навчання, оснащення кабінетів початкових класів відповідно до вимог НУШ.

2019 РІК

заклад розпочав роботу над педагогічною темою «STEAM-освіта у системі компетентністно спрямованої інноваційної соціальної і життєвої практики дітей з інтелектуальними порушеннями»; участь у українсько-словацькому семінарі «Сучасні технології соціальної роботи в різних сферах життя», м. Братислава; участь у V міжнародному конгресі зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Діти з особливими потребами в освітньому просторі», м. Чернігів; участь у ІІ з’їзді корекційних педагогів України «Актуальні проблеми навчання та виховання дітей із особливими освітніми потребами в освітніх реаліях України», м. Київ; на базі закладу проведено педагогічні тренінги «Контакт і комунікація з дитиною з особливостями розвитку», «Граємо з дитиною легко і з користю» (тренінговий центр ЛАДО м.Харків).

2020 РІК

на базі закладу проведено семінар-практикум «Ефективна робота в кімнаті сенсорної інтеграції. Від планування до практики». Тренер Агнешка Леманська (педагог академії спеціальної педагогіки ім. М. Гжегожевської у м. Варшава); відбулася зміна структури спеціальної школи ,,Шанс” у зв’язку з реорганізацією комунального закладу освіти „Навчальнореабілітаційний центр ,,Колосок” Дніпропетровської обласної ради” шляхом приєднання до комунального закладу освіти ,,Спеціальна школа ,,Шанс” Дніпропетровської обласної ради” (рішення Дніпропетровської обласної ради від 23 березня 2007 року № 122-7/V); укладено угоду про науково-експериментальну діяльність з розробки проблеми навчання дітей раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку з порушеннями інтелекту з відділом освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України; укладено угоду про творчу співпрацю з відділом психологопедагогічного супроводу дітей з особливими потребами Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України; укладено угоду про творчу співпрацю з розробки проблеми «Методичні та дидактичні засади навчання дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного середовища» з відділом інклюзивного навчання Інституту спеціальної педагогіки і психології ім. М. Ярмаченка НАПН України.

2021 РІК

педагоги закладу взяли участь у міжнародних та всеукраїнських науково-практичних заходах (Нідерланди, Венгрія, Франція); заклад став призером обласної виставки народно-прикладного мистецтва (ІІІ місце) та обласного фестивалю дитячої творчості «Зимова казка» (І місце); Педагоги закладу стали призерами: Міжнародного конкурсу психологів «Психолог – 2021» - І-ІІ місце. Міжнародного конкурсу логопедів «Логопедичний стандарт» (І місце) Міжнародного конкурсу творчих робіт і навчально – методичних розробок педагогів «Педагогічний дебют» (ІІ місце); Міжнародного спортивного конкурсу «SPORT – навігатор» (І місце); Міжнародного конкурсу бібліотекарів «Кращий бібліотекар» (II місце); Міжнародного екологічного конкурсу «ЕКОжиття» (ІІІ місце); Міжнародного конкурсу творчих робіт і навчально-методичних розробок вихователів «Виховати людину» (І місце); розроблено корекційно-розвиткову програму з навчальної робототехніки для дітей з особливими освітніми потребами (F 70) для 1- 4 класів; Заклад отримав подяки від Національного педагогічного університету ім.. М.П.Драгоманова за вагомий внесок у розвиток корекційної педагогіки, високий рівень професіоналізму та майстерності, творчий підхід до вирішення професійних завдань та багаторічну і сумлінну співпрацю з факультетом спеціальної та інклюзивної освіти НПУ ім.М.П.Драгоманова та Міжнарожного інноваційного центру «Perspektiva Plus» за співпрацю та підготовку призерів і переможців Міжнародних конкурсів освітян (Чехія).

bottom of page